Najlepszy prezent dla 3 latka

W poniższym artykule znajdziesz informację jak wybrać właściwy Prezent dla 3 latka polecane przez pedagogów. Spis ten jest dedykowany zarówno chłopczykom jak i dziewczynkom, biorąc pod uwagę okres rozwoju dziecka. Prezenty, te nie wymagają dużych nakładów finansowych, ponieważ ich ceny nie przekraczają 50 zł. Zaczynamy!

Najlepszy prezent dla 3 latka to:

Gra potwory do szafy

Za pomocą tej gry mały uczestnik ćwiczy pamięć, ponieważ należy znaleźć zabawkę, której boi się potwór. Każdy potwór boi się tylko jednej rzeczy. Wygrywa ten gracz, który przegoni wszystkich do szafy. Gra nie ma elementów konkurencji.

Książka

“Uśmiech dla żabki” autorstwa Emilii Dziubak, Przemysława Wechterowicza to jedna z najpiękniejszych lektur stworzonych z myślą o dzieciach. Idealna jest dla małych przedszkolaków tęskniących za swoją mamą. Spodoba się nie tylko, dziecku ale i rodzicom.

Układanka magnetyczna

Na podstawie tablicy, która skupia na sobie elementy magnetyczne, dziecko może przedstawić dobrowolny obrazek. Prezent ten, będzie idealnym narzędziem do ćwiczenia wyobraźni, oraz kreatywności. Do układanki dołączone są karty z przykładowymi obrazkami, które należy odwzorować- w ten sposób dziecko ćwiczy koncentracje.

Lego duplo

Klocki na każdym etapie wieku, pod różną postacią to jeden z najlepszym prezentów dla dziecka. Oprócz funkcji poznawczych oraz rozrywkowych, gwarantują świetną inwestycję w rozwój dziecka. Dzięki nim maluch może ćwiczyć wytrwałość, oraz cierpliwość podczas stawiania swoich pierwszych budowli. Klasycznym przykładem klocków jest lego duplo i nie ma możliwości by nie przypadły one do gustu dziecku. Na marginesie warto wspomnieć, że klocki nie wymagają dużych nakładów siły, więc budowanie jest przyjemne.

Piasek kinetyczny

Kolejna propozycja, która oprócz walorów świetnej zabawy, przyniesie również korzyści rozwojowe. Piasek kinetyczny świetnie wspiera motorykę małą. Jeśli dziecko ma zaburzenia poznawcze, pomoże również wyładować potencjalny stres, a także wyciszyć malucha. Dodatkowo wiadomo, że wspiera kreatywność, oraz poszerza horyzonty podczas korzystania z różnych kolorów tej zabawki.